Curtis “50 Cent” Jackson, CEO, Majority Owner

 

Curtis „50 Cent” Jackson, zdobywca Nagrody Grammy, jest świetnie znany szerszej publiczności jako jeden z najbardziej utalentowanych artystów muzycznych naszych czasów. Od głośnego debiutu na muzycznej scenie w 2003 roku, jego płyty zdążyły sprzedać się na całym świecie w ponad 22-milionowym nakładzie i zdobyć liczne nagrody oraz wyróżnienia, w tym 13 nagród magazynu Billboard. W ostatnich latach z powodzeniem przełożył swoją rozpoznawalność na rozwój własnej marki, bijąc wszelkie rekordy w biznesowym sektorze twórczości muzycznej, managementu artystów, produkcji filmowej, przemysłu kosmetycznego, obuwniczego i odzieżowego, a także gier komputerowych, działalności wydawniczej, czy produkcji napojów zdrowotnych i suplementów diety. Curtis „50 Cent” Jackson zdążył ugruntować swoją pozycję w branży, odnosząc sukces w biznesie i w przemyśle rozrywkowym.

Jego debiutancki album „Get Rich Or Die Tryin’” zapisał się w historii liczbą 872 000 sprzedanych egzemplarzy, bijąc rekord otwarcia pierwszego tygodnia każdego liczącego się wydawnictwa od powstania systemu SoundScan (1991 r.), śledzącego sprzedaż albumów muzycznych. Wraz z wydaniem albumu „The Massacre” w 2005 r., 50 Cent stał się pierwszym artystą po zespole The Beatles, którego 4 utwory znalazły się na liście US Billboard Top 10. Dotychczas raper wydał płyty:

– „Get Rich or Die Tryin’” (2003)
– „The Massacre” (2005)
– „Curtis” (2007)
– „Before I Self Destruct” (2009)

W czerwcu 2014r. ukazała się jego kolejna płyta zatytułowana „Animal Ambition”, która jest pierwszym niezależnym wydawnictwem 50 Centa po odejściu z wytwórni Interscope Records/Aftermath Entertainment.

W 2005 r. Jackson zadebiutował w częściowo autobiograficznym filmie „Get Rich or Die Tryin’”. Swoją przygodę z filmem kontynuował występując w nominowanym do Złotego Globa dramacie wojennym „Odwaga i nadzieja”, w „Zawodowcach” z Alem Pacino i Robertem De Niro oraz w „Ulicach we krwi” z Valem Kilmerem i Sharon Stone. W 2009 r. swoją premierę miał inspirowany albumem o tym samym tytule film „Before I Self Destruct”, który raper wyreżyserował, wystąpił w nim, a także zajął się jego produkcją. Jackson może poszczycić się także rolami w filmach „Last Vegas”, „Escape Plan”, „Freelancers”, „All Things Fall Apart” i wielu innych. Obecnie, pomiędzy epizodycznymi rolami filmowymi i telewizyjnymi, 50 Cent zajmuje się produkcją wykonawczą. W 2013 r. przygotowywał się również do roli w oczekiwanym serialu telewizyjnym Power, którego pierwszą serię wyemitowano w 2014r.

Poza muzyką i filmem 50 Cent podbił także świat wydawniczy wydając 2 książki uznane przez New York Times za bestsellery – „Od płotki do grubej ryby” z 2005 r. i „50. Prawo”, którą napisał razem ze znanym pisarzem, Robertem Greenem. W kwietniu 2014r. na polskim rynku ukazała się książka „Szacunek ulicy”, częściowo autobiograficzne rozmyślania na temat gnębienia nastolatków, która miała swoją amerykańską premierę w 2011 r.

Jackson to kreatywny artysta podejmujący działania na wielu różnych polach. Współpracował także z Glaceau, producentem napoju nawadniającego Vitamin Water oraz z firmą kosmetyczną Right Guard, z którą wykreował wyjątkową linię produktów „Pure 50”. Razem z firmą Pure Growth Partners 50 Cent stworzył napój energetyzujący „Street King”, a jako właściciel marki SMS Audio™ podbija branżę słuchawek.